Ognisko w Żorach – Parafia ap. św. Filipa i Jakuba, ul. Garncarska 16

Parafia
Spotkania odbywają się w salce za kościołem raz w miesiącu, w ostatnią sobotę każdego miesiąca o godz. 16.00. O godz. 18.00 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz skorzystania z sakramentu pokuty. Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Kazimierz Musioł. Parafia pw. Św. Ap. Filipa i Jakuba >> Archidiecezjalne Duszpasterstwo Rodzin >>

Nowy rok nam się zaczął i przed nami pierwsze tegoroczne spotkanie Ogniska Wiernej Miłości Małżeńskiej SYCHAR w Żorach, które odbędzie się w sobotę 28 stycznia  , od godziny 16:00 przy parafii pw. Św. Ap. Filipa i Jakuba , ul.Garncarska 16.  Spotkanie rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem w Kościele , a następnie będzie kontynuowane w salce obok kościoła . Pierwszą część spotkania poprowadzi psycholog s. Małgorzata Skonieczek SDS . O godzinie 18:00 udamy się na Mszę Świętą w intencji małżeństw w kryzysie . Po Eucharystii wracamy do salki na drugą część spotkania . Opiekę duszpasterską sprawuje Ks. Henryk Skorupa – opiekun diecezjalny WTM Sychar.

Zapraszamy wszystkich , którzy potrzebują wsparcia i pomocy , osoby samotne i małżeństwa , nawet te , które się dobrze mają – zawsze może być lepiej .

Korzystając z okazji chciałbym wspomnieć o kilku wydarzeniach , które nas czekają w tym roku :

  • nasze Wielkopostne Rekolekcje w Brennej 31 marzec – 2 kwiecień , zapisy od lutego
  • jubileusz 10-lecia Ogniska w Żorach – 27 maja 2017 r.
  • 8 lipca spotkanie z Ks. Prof. Jerzym Szymikiem – Msza Św. , kolacja i poczęstunek przy okazji wykładu i debaty  , a to wszystko na Wydziale Teologicznym UŚ w Katowicach

Każde dobre wydarzenie aby było owocne należy najpierw wesprzeć modlitwą . Prośmy Pana Boga aby to było Jego Dzieło , tak od A do Z :

   Boże, bądź z nami i pomagaj nam , abyśmy dali z siebie wszystko. Daj nam jasność umysłu i uczciwość serca w pokonywaniu wszelkich trudności , które mogą się pojawić w zorganizowaniu tych spotkań .

Niech wszystkie trudności zamiast zniechęcać wzmacniają nas abyśmy dobrze wykonali wszystko co Ty zaplanowałeś , a jeśli bylibyśmy  w czymś leniwi i niedoskonali , daj nam stanowczość, byśmy w przyszłości pracowali lepiej bardziej Ci ufając .

A Ty Matko Boża Maryjo wstawiaj się za nami i pokazuj swojemu Synowi Jezusowi Chrystusowi wszystkie nasze Kany Galilejskie .

Amen.

jesus-2

 

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy