Ognisko w Żorach – Parafia ap. św. Filipa i Jakuba, ul. Garncarska 16

Parafia
Spotkania odbywają się w salce za kościołem raz w miesiącu, w ostatnią sobotę każdego miesiąca o godz. 16.00. O godz. 18.00 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz skorzystania z sakramentu pokuty. Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Kazimierz Musioł. Parafia pw. Św. Ap. Filipa i Jakuba >> Archidiecezjalne Duszpasterstwo Rodzin >>

W ostatnią sobotę miesiąca  , 26 sierpnia spotkaliśmy się w naszym żorskim Ognisku Wiernej Miłości Małżeńskiej . Rozpoczęliśmy o 16-tej Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem , następnie przeszliśmy do salki na I cz. spotkania . Po przywitaniu i przedstawieniu spraw organizacyjnych rozpoczęliśmy rundkę podczas , której każdy z nas w wolności mógł się przedstawić i powiedzieć coś o sobie . Dobrym słowem podzielił się z nami nasz Opiekun Duchowy ks. Henryk . O 18-tej uczestniczyliśmy w Eucharystii w intencji naszej wspólnoty i wszystkich małżeństw pozostających w kryzysie . Po Mszy Św.  przeszliśmy do salki kontynuować nasze spotkanie . W spotkaniu wzięło udział 18 osób . Była kawa , herbata i słodkości . Spotkanie zakończyliśmy modlitwą za naszą Wspólnotę .

Ogólnie to fajne spotkanie – możecie zapytać tych co byli ?

A najlepiej samemu uczestniczyć – zapraszamy wszystkich , którzy potrzebują wsparcia i pomocy , osoby samotne i małżeństwa , nawet te , które się dobrze mają – zawsze może być lepiej .

Warto walczyć o małżeństwo – zawsze , bo NIGDY nie jest za późno .

” W każdym małżeństwie to nie droga jest trudna ,   
lecz trudności są drogą „

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy