Ognisko w Żorach – Parafia ap. św. Filipa i Jakuba, ul. Garncarska 16

Parafia
Spotkania odbywają się w salce za kościołem raz w miesiącu, w ostatnią sobotę każdego miesiąca o godz. 16.00. O godz. 18.00 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz skorzystania z sakramentu pokuty. Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Kazimierz Musioł. Parafia pw. Św. Ap. Filipa i Jakuba >> Archidiecezjalne Duszpasterstwo Rodzin >>

W ostatnią sobotę miesiąca, 24 lutego spotkaliśmy się w naszym żorskim Ognisku Wiernej Miłości Małżeńskiej. Rozpoczęliśmy o 16-tej Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem, następnie przeszliśmy do salki na I część spotkania. Po przywitaniu i przedstawieniu spraw organizacyjnych rozpoczęliśmy „rundkę” podczas, której każdy z nas w wolności mógł się przedstawić i powiedzieć coś o sobie.
Wykład poprowadziła psycholog s. Małgorzata Skonieczek, temat mogliśmy wybrać spośród dwóch dotyczących przemocy w rodzinie i uzależnień. Zdecydowaliśmy, że zostanie poruszony temat przemocy.

O 18-tej uczestniczyliśmy w Eucharystii w intencji naszej wspólnoty i wszystkich małżeństw pozostających w kryzysie. Po Mszy Św. przeszliśmy do salki kontynuować nasze spotkanie. Dobrym słowem podzielił się z nami nasz Opiekun Duchowy ks. Henryk.

W spotkaniu wzięło udział 31 osób w tym 6 małżeństw i 4 dzieci. Była kawa, herbata, słodkości i pyszne ciasto naszej Tereski. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą za naszą Wspólnotę.

Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i pomocy, osoby samotne i małżeństwa, nawet te, które się dobrze mają – zawsze może być lepiej.

Następne spotkanie odbędzie się nieco inaczej, bo w przedostatnią sobotę czyli 24 marca. Serdecznie zapraszamy!

Warto walczyć o małżeństwo – zawsze, bo NIGDY nie jest za późno.

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy