Ognisko w Żorach – Parafia ap. św. Filipa i Jakuba, ul. Garncarska 16

Parafia
Spotkania odbywają się w salce za kościołem raz w miesiącu, w ostatnią sobotę każdego miesiąca o godz. 16.00. O godz. 18.00 odprawiana jest Msza Św. w intencji ratowania małżeństw, okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz skorzystania z sakramentu pokuty. Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Kazimierz Musioł. Parafia pw. Św. Ap. Filipa i Jakuba >> Archidiecezjalne Duszpasterstwo Rodzin >>

W ostatnią sobotę miesiąca, 29 września spotkaliśmy się w naszym żorskim Ognisku Wiernej Miłości Małżeńskiej. Rozpoczęliśmy o 16-tej Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem, następnie przeszliśmy do salki na I część spotkania. Po przywitaniu zostały przedstawione sprawy organizacyjne i to co w ostatnim czasie dzieje się w naszej Wspólnocie . Następnie rozpoczęliśmy „rundkę” podczas, której każdy z nas w wolności mógł się przedstawić i powiedzieć coś o sobie. Pod nieobecność Siostry Małgorzaty „rundka” była dłuższa , obszerniejsza i bogatsza , i tak dotrwaliśmy do końca I cz. spotkania .

O 18-tej uczestniczyliśmy w Eucharystii w intencji naszej Wspólnoty i wszystkich małżeństw pozostających w kryzysie. Po Mszy Św. przeszliśmy do salki kontynuować nasze spotkanie.

W spotkaniu wzięło udział 30 osób w tym 4 małżeństwa i 2 dzieci. Była kawa, herbata, słodkości i pyszne ciasta , które przynieśli uczestnicy spotkania . Spotkanie zakończyliśmy modlitwą .

Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i pomocy, osoby samotne i małżeństwa, nawet te, które się dobrze mają – zawsze może być lepiej.

A , że od jutra piękny miesiąc październik to pamiętajmy o Modlitwie Różańcowej , może z naszymi rozważaniami : http://sychar.org/rozaniec/

Następne spotkanie odbędzie się 27 października . Serdecznie zapraszamy!

Warto naprawiać małżeństwo – zawsze, bo NIGDY nie jest za późno.

Kronika
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy